OSTRAVA
A N I M A C E

INFORMACE O KURZU

CENA KURZU

REGISTRACE

UPLATNĚNÍ V PRAXI

LEKTORSKÝ TÝM

FOTOALBUM

KONTAKTY

HOME


Pokud si odpovíte kladně na některou z níže uvedených otázek, volba je jasná, staňte se účastníkem kurzu „Animovaná tvorba“!!!

Chcete se naučit pracovní a technologické postupy a podmínky pro vznik animovaného díla?

Chcete se uplatnit v profesi designéra nebo animátora v grafickém studiu, animovat kreslený či loutkový film nebo se stát grafickým redaktorem časopisu nebo nakladatelství?

Zvažujete, zda se má Vaše záliba v kreslení, grafice či animování stát Vaší trvalou náplní práce?

 

ZAČÁTEK VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU – září každého školního roku

 

ROZSAH VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU

Vzdělávací program probíhá v rozsahu:

  1. 8 měsíců (září až duben) vždy ve dvou dnech a to v pátek od 16.00 do 20.00 hod a v sobotu od 8.00 do 13.00 hod (minimální skupinka 8 účastníků),
  2. dle individuálního plánu (menší skupinka)

 

UČEBNÍ PLÁN – 250 výukových hodin (výuková hodina je 45 min)

Psychologie reklamy - 20 hodin

Figurální kresba - 40 hodin

Zvuk - 10 hodin

Vizuální vyjadřování - 30 hodin

Střihová skladba - 10 hodin

Scénáristická příprava - 10 hodin

Počítačová animace - 129 hodin

Závěrečná zkouška - 1 hodina

 

Vizuální vyjadřování - Seznámení s různými technikami animace a zaměření na výtvarnou složku animovaného filmu. Součástí absolvování tohoto vzdělávacího modulu je navržení a tvorba celého vizuálního stylu animace. Cílem je také porozumění filmové řeči, sdělit myšlenku obrazem (neverbální formou).

Scénáristická příprava - Prvním krokem pro tvorbu animace je námět a scénář, proto je třeba znát zásady a možnosti filmové řeči. Ve scénáristické přípravě se věnujeme klasickým filmovým žánrům, ale také oblasti Motion designu, do čehož spadá zejména propagační audiovizuální grafika - znělky, upoutávky, reklamy.

Střihová skladba - Základy střihové skladby Vás naučí jak vytvořit audiovizuální dílo tak, aby jako celek fungovalo z hlediska estetického a plnilo svou funkci.

Počítačová animace – Vzdělávací modul slouží k tvorbě autorského filmu. Vychází se z výtvarné stránky navržené v modulu Vizuální vyjadřování, ze znalostí střihové skladby a scénáristické přípravy

 

Značnou výhodou účasti v kurzu jsou lektoři působící v oblasti animace, vlastní specializované učebny, publikace „Animovaná abeceda“, materiálové a softwarové vybavení, neboť na půdě školy je maturitní obor Animovaný film vyučován.

 

Po úspěšném ukončení vzdělávacího programu je vydáno Osvědčení o rekvalifikaci, dle zákona o zaměstnanosti č.435/2004 Sb., § 108 odst. 2 c).

 

MÍSTO KONÁNÍ KURZU

Ostrava

AVE ART Ostrava, soukromá Střední umělecká škola a Základní umělecká škola, s.r.o. Hasičská 550/50 Ostrava - Hrabůvka, 70030

http://www.designkurzy.cz/mapa1.htm

 

Těšíme se na Vaši účast v kurzu „Animovaná tvorba“.

 


 

Registrace
   
 
SOUKROMÁ STŘEDNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA AVE ART OSTRAVA, S.R.O.
www.aveart.cz